Strona GłównaMay 24 2017 05:57:02
Nawigacja
Strona Główna
Duszpasterze
Ministranci
Żywy Różaniec
Grupa Ojca Pio
Historia parafii
Galeria zdjęć
Ciekawe strony
Szukaj
Sakramenty Św.
Rady parafialne
Radio Głos
Kontakt
Parafia
Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Boskiej Różańcowej


Karsin 83-440
ul. Długa 192
tel. 661 503 900 Nr konta bankowego: BS Czersk o/Karsin 98 8147 0002 2600 0866 2000 0010

Biuro parafialne
czynne:

dni powszednie
po Mszach św.

Witamy

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak
ukochać modlitwę różańcową,
bym jej nigdy nie zaniedbał(a),
by się stała moją codzienną potrzebą.
Niech ta ewangeliczna modlitwa
stanie się coraz silniejszą więzią,
łączącą mnie z Jezusem i z Tobą,
hołdem dziecięcej pobożności i miłości,
umocnieniem i zachętą do radosnego
i sumiennego wypełniania obowiązków
w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna [...].
Ogłoszenia - 21.05.2017r.

Niedziela VI Wielkanocna – 21.05.2017r.


1. Dzisiaj, w 6-tą niedzielę wielkanocną, rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje oraz za kraje głodujące. Módlmy się w tych intencjach, aby nigdy nikomu nie zabrakło codziennego chleba. Te intencje połączymy z nabożeństwem majowym. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które łączymy z codzienną Mszą św. wieczorną.
Dzisiaj zapraszam na nabożeństwo majowe na godz. 15.00. Po nabożeństwie majowym proszę na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

2. Jutro, we wtorek i środę, w dawne Dni Krzyżowe, podczas nabożeństw majowych modlić się będziemy o błogosławieństwo w pracy na roli, o dobre urodzaje, a także za kraje głodujące.

3. W piątek, 26-go maja, przypada dzień szczególnej wdzięczności wszystkim Matkom oraz dzień modlitw w intencji ich misji w Kościele, w rodzinach oraz w świecie.


4. W sobotę, 27-go maja, rozpocznie się odpust kalwaryjski Wniebowstąpienia Pańskiego w Wielu. Na godz. 10.00 zapraszam do naszego kościoła na Mszę św., którą rozpoczniemy pieszą pielgrzymkę do sanktuarium wielewskiego. Bardzo proszę o liczny udział w tym pieszym pielgrzymowaniu. Zapraszam wszystkie dzieci, zwłaszcza komunijne i rocznicowe, młodzież szkolną, zwłaszcza gimnazjalną, ale także starszych, którzy czują się na siłach. Zapraszam chętnych do niesienia krzyża oraz nagłośnienia. Pielgrzymować będziemy pieszo w jedną stronę, a wrócimy z powrotem każdy indywidualnie. Powitanie pielgrzymek w Wielu będzie o godz. 12.00 w tym roku na ul. Derdowskiego przed kościołem.

O godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa na Kalwarii.

Uroczysta Msza św. Odpustowa z obrzędem Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia pod przewodnictwem Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka, będzie odprawiona na Kalwarii o godz. 10.00. Dokładny program uroczystości odpustowej znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

5. W przyszłą niedzielę, 28-go maja, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszym kościele pierwsza Msza św. będzie odprawiona pół godziny wcześniej: 7.30.
W przyszłą niedzielę rozpoczną się dni modlitw o Ducha Świętego.

6. W przedsionku kościoła można nabyć najnowszy numer czasopisma „Pielgrzym”.

7. 15-go czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała oraz procesję eucharystyczną do 4-ch ołtarzy. W maju ubiegłego roku, podałem informację, że procesja Bożego Ciała w tym roku prowadzić będzie z kościoła ulicą Długą do skrzyżowania z ulicą Cisewską i z powrotem. Na pewno parafianie mieszkający przy tej części ulicy Długiej, uzgodnili już między sobą, kto i gdzie będzie ustawiał ołtarze na procesję Bożego Ciała, gdyż był na to czas cały rok. Proszę więc aby do środy podać mi informację, gdzie w tym roku będą stawiane ołtarze. Zgodnie z propozycją wiernych, każdego roku procesja prowadzić będzie inną trasą, tak aby w przygotowanie ołtarzy zaangażowali się także inni parafianie.

Intencje - 22.05.-28.05.2017r.
Intencje Mszy św. – 22.05.-28.05.2017r.

poniedziałek (22.05.)
g. 7.00 - ++ Otylia, Bolesław Nilek, Cecylia, Jan, Paweł, Piotr i Jolanta Zabroccy
g. 18.00a) ++ Krystyna, Anastazja, Bolesław, Jan, Franciszka i Antoni
b) + Helena Mokwa (22 g.)

wtorek (23.05.)
g. 7.00 - ++ z rodziny Narloch i Kiżewskich
g. 18.00a) ++ S. Sewera Suszek (5 roczn.), rodzice i rodzeństwo
b) + Helena Mokwa (23 g.)

środa (24.05.) – NMP Wspomożycielki Wiernych
g. 7.00a) ++ Rozalia, Anna, Marcjanna Narloch, rodzice i rodzeństwo
b) ++ Maria i Zdzisław Czupryńscy, Józef Bonin
g. 18.00a) ++ Robert, Kornelia, Anna i Wawrzyniec Warnke, Wincenty i Waleria Mientcy,
bracia i siostry
b) + Helena Mokwa (24 g.)

czwartek (25.05.)
g. 7.00 - ++ Marta i Łucjan Rożek oraz krewni z obojga stron
g. 16.30 a) ++ Jan Narloch, Józef Borowicki, z rodziny Narloch, Baczyńskich, Borowickich
i Miętkich
b) + Helena Mokwa (25 g.)
g. 18.00 – ++ Helena i Marian Wardzińscy, Adamina Śmiejak, z rodz. Zemke i Wardzińskich

piątek (26.05.) – św. Filipa Nereusza, Dzień Matki
g. 7.00 a) ++ Zofia i Czesław Laska, Pelagia, Bronisław i Henryk Gromowscy, Maria, Teresa
i Edmund
b) + Helena Mokwa (26 g.)
g. 16.30 - ++ Wiktoria Wrycza, Benedykt i Roman
g. 18.00 – ++ rodzice: Aniela i Mikołaj Skrzypiec, rodzice chrzestni, dziadkowie, Maria
i krewni

sobota (27.05.)
g. 7.00a) ++ Stanisław Molin, rodzice, dziadkowie z obojga stron i Józef
b) + Helena Mokwa (27 g.)
g. 10.00 - w pewnej intencji (d) – pielgrzymka do Wiela
g. 16.30 - ++ rodzice: Edmund i Jadwiga Urbańscy, ich synowie i rodzice z obojga stron
g. 18.00a) + Antoni Żabiński oraz o zdrowie dla Heleny
b) dziękczynno-błagalna o zdrowie i błogosławieństwo Boże (x.s.)

niedziela (28.05.) – Wniebowstąpienie Pańskie

g. 7.30a) ++ Jan i Henryk Hetmańscy, Karol Adamowski
b) + Helena Mokwa (28 g.)
g. 10.00 - ++ rodzice: Helena, Franciszek, Jan, Józef Wegner i Kazimierz Westfal
g. 11.30 - w intencji parafian
Zapowiedzi


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE


Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:Paulina Knitter, panna, parafia Karsin
Mikołaj Grodecki, kawaler, parafia Karsin

Wojciech Mientki, kawaler, parafia Karsin
Magdalena Szulc, panna, parafia Osowo


Uroczystość Bożego Ciała 2016

26 maja nasi parafianie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Wierni modląc się i śpiewając przeszli ulicami do czterech ołtarzy. W tym roku częściowo zmieniła się ich lokalizacja. Pierwszy – przy figurze św. Jana. Drugi, w nowym miejscu - przy domu pp. Cierzan na ul. Ogrodowej. Trzeci również po raz pierwszy - przy domu p. Pietras (dzieło naszych strażaków ochotników). Czwarty - przy domu pp. Hetmańskich.

Na mszy poprzedzającej procesję okolicznościowe kazanie wygłosił ks. proboszcz Dominik Szulwic. W uroczystości wzięli także udział księża emeryci: Jerzy Wałdoch oraz Franciszek Stosik.
Papież Franciszek

Papież Franciszek

Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który od 13 marca jest 266. biskupem Rzymu, ma 76 lat i przez ostatnie 16 lat był metropolitą swego rodzinnego miasta - Buenos Aires. Do 2011 przed dwie trzyletnie kadencje był przewodniczącym episkopatu swego kraju. Jest pierwszym Argentyńczykiem i w ogóle mieszkańcem Ameryki, a także pierwszym jezuitą, który został wybrany na najwyższy urząd w Kościele katolickim. Również jako pierwszy przybrał imię Franciszek

Jest człowiekiem bardzo skromnym. Do pracy jeździł autobusem, mieszkał w skromnym mieszkaniu i podobno sam sobie gotował. W czasie wolnym odwiedzał ubogich. Jest też autorem książek na temat duchowości.

Obecny papież urodził się 17 grudnia 1936 w Buenos Aires jako jedno z pięciorga dzieci w rodzinie włoskiego imigranta - pracownika kolei. Z wykształcenia jest technikiem chemikiem. 11 marca 1958 wstąpił do Towarzystwa Jezusowego - nowicjat odbywał w Chile, gdzie kształcił się w zakresie przedmiotów humanistycznych, a następnie w Kolegium św. Józefa w podstołecznym San Miguel, gdzie uzyskał licencjat z filozofii. Studiował następnie literaturę i psychologię w Kolegium Maryi Niepokalanej w Santa Fe i w Kolegium Zbawiciela w Buenos Aires.

13 grudnia 1969 przyjął święcenia kapłańskie, po czym kontynuował studia w Hiszpanii i tam 22 kwietnia 1973 złożył śluby wieczyste w swym zakonie. Po powrocie do kraju był m.in. mistrzem nowicjatu, wykładowcą na wydziale teologicznym w swym dawnym kolegium w San Miguel, a w latach 1973-79 prowincjałem jezuitów w Argentynie. W tym czasie wyjeżdżał również kilkakrotnie na dłuższe lub krótsze pobyty do Niemiec. W latach 1980-86 był rektorem w San Miguel.

20 maja 1992 Jan Paweł II mianował 55-letniego wówczas jezuitę biskupem pomocniczym archidiecezji Buenos Aires; sakrę nowy hierarcha przyjął 27 czerwca tegoż roku z rąk ówczesnego arcybiskupa stolicy kard. Antonio Quarracino. Jego zawołaniem biskupim są słowa "Miserando atque eligendo". 3 czerwca 1997 Ojciec Święty powołał hierarchę na arcybiskupa koadiutora z prawem następstwa, a w niecały rok później – 28 lutego 1998 mianował go arcybiskupem metropolitą jego rodzinnego miasta. 30 listopada tegoż roku papież mianował go jednocześnie ordynariuszem dla wiernych obrządków wschodnich w Argentynie, niemających własnego biskupa.

Na konsystorzu 21 lutego 2001 papież włączył go w skład Kolegium Kardynalskiego, przyznając mu jako kościół tytularny w Rzymie świątynię pw. św. Roberta Bellarmina. Jako biskup i kardynał hierarcha uczestniczył w wielu ważnych wydarzeniach kościelnych z Synodami Biskupów na czele. W latach 2005-11 przez dwie 3-letnie kadencje był przewodniczącym Argentyńskiej Konferencji Biskupiej.

W dniach 18-19 kwietnia 2005 wziął udział w konklawe, które wybrało Benedykta XVI, obecnie zaś w wyniku konklawe w dniach 12-13 bm. zastąpił go na urzędzie biskupa Rzymu.
Słowo Boże
Słowo Boże na dziś
Rozważania do czytań
Brewiarz na dziś
Cytat na dziś
Katolik.pl
Porządek nabożeństw
Niedziele i święta:
18.00 (17.00 zimą) w sobotę Msza św. z niedzieli 8:00; 10:00; 11:30;

I. czwartek miesiąca:
Msza św. Grupy Ojca Pio

Dni powszednie:
7:00; 18:00 (latem)
7:00; 17:00 (zimą)

Spowiedź św.
I piątek miesiąca:
15:00 - 16:00
W dni powszednie
przed Mszą św.
Spowiedź chorych
I piątek miesiąca
przed południem

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa przed Mszą św. wieczorną

Chrzest
II niedziela miesiąca

Nabożeństwo Różańcowe
W październiku 17:00 a następnie Msza św.
w niedzielę 16:00
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © Parafia Karsin 2011
316592 Unikalnych wizyt

Powered by v6.00.303 © 2003-2005 |  Luna-Tech by: