Strona GłównaFebruary 24 2018 12:30:22
Nawigacja
Strona Główna
Duszpasterze
Ministranci
Żywy Różaniec
Grupa Ojca Pio
Historia parafii
Galeria zdjęć
Ciekawe strony
Szukaj
Sakramenty Św.
Rady parafialne
Radio Głos
Kontakt
Parafia
Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Boskiej Różańcowej


Karsin 83-440
ul. Długa 192
tel. 661 503 900 Nr konta bankowego: BS Czersk o/Karsin 98 8147 0002 2600 0866 2000 0010

Biuro parafialne
czynne:

dni powszednie
po Mszach św.

Witamy

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak
ukochać modlitwę różańcową,
bym jej nigdy nie zaniedbał(a),
by się stała moją codzienną potrzebą.
Niech ta ewangeliczna modlitwa
stanie się coraz silniejszą więzią,
łączącą mnie z Jezusem i z Tobą,
hołdem dziecięcej pobożności i miłości,
umocnieniem i zachętą do radosnego
i sumiennego wypełniania obowiązków
w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna [...].
Ogłoszenia - 18.02.2018r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela I Wielkiego Postu
18.02.2018 r.1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia. Starajmy się przeżyć ten czas w jedności z Chrystusem cierpiącym za zbawienie świata. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej, którą odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.00 i 19.30, a także w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w niedziele o godz. 16.00. Dzisiaj po Gorzkich Żalach będzie spotkanie z młodzieżą gimnazjalną przygotowującą się do bierzmowania ( w salce katechetycznej). Natomiast w kościele będzie Różaniec za: + Urszulę Plutowską z Karsina.

2. W środę podczas Nowenny do MBNP modlić się będziemy o godne przeżycie Wielkiego Postu a także w intencjach własnych.

3. W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, Ojciec Święty Franciszek wzywa cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga oraz Sudanie Południowym.

4. Za tydzień, 2-ga Niedziela Wielkiego Postu tzw. Niedziela Ad Gentes, będzie dniem modlitwy i postu w intencji polskich misjonarzy oraz okazją do pomocy materialnej dla misjonarzy. Przy wejściu do kościoła, do skarbonki będą zbierane ofiary na cele misyjne. Ponieważ w II Niedzielę Wielkiego Postu, Dzieło Misyjne Diecezji Pelplińskiej przeprowadza akcję „Budujemy kościół JPII w Lusace”, której celem jest wsparcie materialne budowy nowej stacji misyjnej, dlatego ofiary zbierane do skarbonki w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na budowę kościoła w tej najbiedniejszej części Lusaki, gdzie pracują kapłani naszej diecezji.

5. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Tak jak w ubiegłym roku, część ofiar z każdej skarbonki zostanie przeznaczona na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Zambii wraz z zapleczem dla osób chorych i cierpiących. Skarbonki znajdują się w przedsionku kościoła. Wychodząc z kościoła, proszę aby każda rodzina zabrała ze sobą skarbonkę do domu i po jej sklejeniu, wszyscy domownicy przez Wielki Post, będą mogli składać swoje ofiary. Skarbonki z ofiarami proszę przynieść w Wielką Sobotę do kościoła, gdy będą święcone pokarmy na wielkanocny stół.

6. W najbliższą sobotę zapraszam dzieci kl. III-cich na spotkanie do salki katechetycznej: kl. III a na godz. 9.00, kl. III b na godz. 10.00.

7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Hannę Gdaniec z Karsina oraz Longinę Knitter z wybudowania pod Górki. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkich, którzy zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej kursu przedmałżeńskiego, informuję, ze taki kurs dla całego dekanatu rozpoczyna się dzisiaj w Brusach. Cykl ośmiu spotkań odbywać się będzie w niedziele od godz. 16.30 w Domu Katechetycznym w Brusach.

9. Wójt Gminy Karsin przypomina o obowiązku wpłat za odbiór odpadów do 15-go dnia każdego miesiąca. Stawki za odbiór odpadów w tym roku jak również numery indywidualnych kont do wpłaty nie uległy zmianie.


Intencje - 19.02.-25.02.2018r.
Intencje Mszy św. – 19.02.-25.02.2018r.

poniedziałek (19.02.)
g. 7.00
g. 15.30 - ++ Marta, Maksymilian i Józef Januszewscy, Jan i Stefan Urbańscy
g. 17.00 - ++ Helena i Józef Narloch, Wenancjusz i krewni z rodziny Narloch i Wontka,
Zygmunt Meyer

wtorek (20.02.)
g. 7.00 - + Alicja Pelc
g. 10.00pogrzeb: + Urszula Plutowska
g. 17.00 - ++ Henryk Pawłocki (2 roczn.) i rodzice z obojga stron

środa (21.02.)
g. 7.00
g. 15.30 - + Jadwiga Sosnowska (2 roczn.)
g. 17.00 - ++ Józefa i Alfons Pliszka, Jan, Urszula Dejewska

czwartek (22.02.) – Katedry św. Piotra Apostoła
g. 7.00
g. 17.00 - ++ Feliks i Marta Dobek, siostry, bracia, szwagrowie, Zbigniew, za dusze w czyśćcu

piątek (23.02.)
g. 7.00
g. 16.00 - D r o g a K r z y ż o w a
- ++ Mieczysław, Józef, Konrad, Gertruda i Leon Zemke, z rodziny Niesiołowskich

sobota (24.02.)
g. 7.00 – dziękczynno-błagalna w 18-tą roczn. urodzin Pawła
g. 15.30 - + Leon Łukaszewicz
g. 17.00a) ++ Henryk i Kazimierz Linda, Stanisław, Urszula i Henryk Plutowscy i krewni
z rodziny
b) ++ Marta, Karol i Edyta Moeller (x.s)

niedziela (25.02.)

g. 8.00 - ++ Henryk i Jan Hetmańscy, Karol Adamowski
g. 10.00 - ++ rodzice: Zofia i Damian Narloch, Jadwiga i Bronisław Jarząbek
g. 11.30 - w intencji parafian
Ogłoszenia - 11.02.2018r.PRZEPISY POSTNE:

a) wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (post zwykły) – obowiązuje we wszystkie piątki całego roku a zachęca się także w Wigilię Bożego Narodzenia. Post zwykły zachowują wszyscy, którzy ukończyli 14-ty rok życia aż do śmierci; ponadto we wszystkie piątki całego roku katolikom nie wolno uczestniczyć w zabawach połączonych z tańcami;
b) post ścisły – obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Polega on na wstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast potrawy postne przyjmujemy tylko raz dziennie do syta, a dwa razy posiłek lżejszy. Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie do 60-go roku życia. Pozostali w tych dniach zachowują post zwykły;
c) post eucharystyczny – polega na wstrzymaniu się od spożywania pokarmów i napojów jedną godzinę przed Komunią św.

Procesja Bożego Ciała
Dziś 15 czerwca nasi parafianie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Modląc się i śpiewając wierni przeszli ulicą Długą - do czterech ołtarzy.

W tym roku zmieniono tradycyjną lokalizację ołtarzy, która była następująca:
1. ul. Długa nr 135 przy posesji p. Pietras,
2. ul. Długa nr 67 przy posesji pp. Zwara,
3. ul. Długa nr 94 przy posesji pp. Przytarskich,
4. ul. Długa nr 152 przy posesji pp. Hetmańskich

Trasa procesji oraz domy znajdujące się przy niej zostały pięknie udekorowane. Strażacy zabezpieczali porządek oraz nieśli baldachim. Obecna również była orkiestra, która uświetniła swoją grą całą uroczystość. Na trasie procesji małe dziewczynki prószyły kwiatki. W procesji Bożego Ciała brały także udział dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.


Zapowiedzi
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:


Daniel Żywicki, kawaler, parafia Brusy
Karolina Żywicka, panna, parafia Karsin

Waldemar Czapiewski, kawaler, parafia Karsin
Justyna Kobus, panna, parafia Karsin

Tomasz Laska, kawaler, parafia Karsin
Andżelika Talewska, panna, parafia Karsin

Weronika Borzyszkowska, panna, parafia Karsin
Kamil Banaszewski, kawaler, parafia Suchocin

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który od 13 marca jest 266. biskupem Rzymu, ma 76 lat i przez ostatnie 16 lat był metropolitą swego rodzinnego miasta - Buenos Aires. Do 2011 przed dwie trzyletnie kadencje był przewodniczącym episkopatu swego kraju. Jest pierwszym Argentyńczykiem i w ogóle mieszkańcem Ameryki, a także pierwszym jezuitą, który został wybrany na najwyższy urząd w Kościele katolickim. Również jako pierwszy przybrał imię Franciszek

Jest człowiekiem bardzo skromnym. Do pracy jeździł autobusem, mieszkał w skromnym mieszkaniu i podobno sam sobie gotował. W czasie wolnym odwiedzał ubogich. Jest też autorem książek na temat duchowości.

Obecny papież urodził się 17 grudnia 1936 w Buenos Aires jako jedno z pięciorga dzieci w rodzinie włoskiego imigranta - pracownika kolei. Z wykształcenia jest technikiem chemikiem. 11 marca 1958 wstąpił do Towarzystwa Jezusowego - nowicjat odbywał w Chile, gdzie kształcił się w zakresie przedmiotów humanistycznych, a następnie w Kolegium św. Józefa w podstołecznym San Miguel, gdzie uzyskał licencjat z filozofii. Studiował następnie literaturę i psychologię w Kolegium Maryi Niepokalanej w Santa Fe i w Kolegium Zbawiciela w Buenos Aires.

13 grudnia 1969 przyjął święcenia kapłańskie, po czym kontynuował studia w Hiszpanii i tam 22 kwietnia 1973 złożył śluby wieczyste w swym zakonie. Po powrocie do kraju był m.in. mistrzem nowicjatu, wykładowcą na wydziale teologicznym w swym dawnym kolegium w San Miguel, a w latach 1973-79 prowincjałem jezuitów w Argentynie. W tym czasie wyjeżdżał również kilkakrotnie na dłuższe lub krótsze pobyty do Niemiec. W latach 1980-86 był rektorem w San Miguel.

20 maja 1992 Jan Paweł II mianował 55-letniego wówczas jezuitę biskupem pomocniczym archidiecezji Buenos Aires; sakrę nowy hierarcha przyjął 27 czerwca tegoż roku z rąk ówczesnego arcybiskupa stolicy kard. Antonio Quarracino. Jego zawołaniem biskupim są słowa "Miserando atque eligendo". 3 czerwca 1997 Ojciec Święty powołał hierarchę na arcybiskupa koadiutora z prawem następstwa, a w niecały rok później – 28 lutego 1998 mianował go arcybiskupem metropolitą jego rodzinnego miasta. 30 listopada tegoż roku papież mianował go jednocześnie ordynariuszem dla wiernych obrządków wschodnich w Argentynie, niemających własnego biskupa.

Na konsystorzu 21 lutego 2001 papież włączył go w skład Kolegium Kardynalskiego, przyznając mu jako kościół tytularny w Rzymie świątynię pw. św. Roberta Bellarmina. Jako biskup i kardynał hierarcha uczestniczył w wielu ważnych wydarzeniach kościelnych z Synodami Biskupów na czele. W latach 2005-11 przez dwie 3-letnie kadencje był przewodniczącym Argentyńskiej Konferencji Biskupiej.

W dniach 18-19 kwietnia 2005 wziął udział w konklawe, które wybrało Benedykta XVI, obecnie zaś w wyniku konklawe w dniach 12-13 bm. zastąpił go na urzędzie biskupa Rzymu.
Słowo Boże
Słowo Boże na dziś
Rozważania do czytań
Brewiarz na dziś
Cytat na dziś
Katolik.pl
Porządek nabożeństw
Niedziele i święta:
18.00 (17.00 zimą) w sobotę Msza św. z niedzieli 8:00; 10:00; 11:30;

I. czwartek miesiąca:
Msza św. Grupy Ojca Pio

Dni powszednie:
7:00; 18:00 (latem)
7:00; 17:00 (zimą)

Spowiedź św.
I piątek miesiąca:
15:00 - 16:00
W dni powszednie
przed Mszą św.
Spowiedź chorych
I piątek miesiąca
przed południem

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa przed Mszą św. wieczorną

Chrzest
II niedziela miesiąca

Nabożeństwo Różańcowe
W październiku 17:00 a następnie Msza św.
w niedzielę 16:00
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © Parafia Karsin 2011
366439 Unikalnych wizyt

Powered by v6.00.303 © 2003-2005 |  Luna-Tech by: