Strona GłównaAugust 04 2015 07:18:45
Nawigacja
Strona Główna
Duszpasterze
Ministranci
Żywy Różaniec
Grupa Ojca Pio
Historia parafii
Galeria zdjęć
Ciekawe strony
Szukaj
Sakramenty Św.
Rady parafialne
Radio Głos
Kontakt
Parafia
Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Boskiej Różańcowej


Karsin 83-440
ul. Długa 192
tel. (58) 680-04-15
Nr konta bankowego: BS Czersk o/Karsin 98 8147 0002 2600 0866 2000 0010

Biuro parafialne
czynne:

dni powszednie
po Mszach św.

Witamy

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak
ukochać modlitwę różańcową,
bym jej nigdy nie zaniedbał(a),
by się stała moją codzienną potrzebą.
Niech ta ewangeliczna modlitwa
stanie się coraz silniejszą więzią,
łączącą mnie z Jezusem i z Tobą,
hołdem dziecięcej pobożności i miłości,
umocnieniem i zachętą do radosnego
i sumiennego wypełniania obowiązków
w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna [...].
Ogłoszenia - 2.08.2015r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela XVIII zwykła – 2.08.2015r.


1. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Kościół zachęca swoich wiernych, aby w tym miesiącu zachowali trzeźwość a nawet podjęli dobrowolną abstynencję. Módlmy się za tych, którzy popadli w nałóg i chorobę alkoholową oraz za rodziny dotknięte alkoholizmem. Dzisiaj w każdym kościele można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła oraz odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”.

2. W środę podczas Nowenny do MBNP przed wieczorną Mszą św. modlić się będziemy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: a) I Czwartek sierpnia – w tym dniu przypada święto Przemieniania Pańskiego. Po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w intencjach czcicieli św. Ojca Pio; b) I Piątek – od rana odwiedziny chorych. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 15.00. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. Wotywna i nabożeństwo eucharystyczne do NSPJ.

4. W przedsionku kościoła można nabyć najnowszy numer czasopisma „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym” dla dzieci.


Intencje - 3.08.-9.08.2015r.

Intencje Mszy św.: 3.08.-9.08.2015r.poniedziałek (3.08.)
g. 7.00 - ++ Piotr Przytarski, Otylia i Bolesław, Damazy Przytarski i dziadkowie
g. 18.00 - ++ Emilia i Stanisław, Edmund Podolski i Józef

wtorek (4.08.) – św. Jana Marii Vianneya
g. 7.00 - ++ Anna i Franciszek Żalikowscy, Bronisława, Michał, Jan i Bolesław Wesołowscy
g. 18.00 - ++ Aniela, Jadwiga, Leon, Franciszek, dziadkowie Zabroccy i Alfons Lewiński

środa (5.08.)
g. 7.00 - ++ Bronisław Janikowski i krewni z obojga stron
g. 18.00 - ++ Franciszka, Piotr, Teofil, Bogdan, Jan Wanta i Teresa Klaman

I czwartek (6.08.) – Przemienienie Pańskie
g. 7.00 a) ++ rodzice Cherek i Gdaniec, krewni z rodzin Cherek i Gdaniec
b) ++ Małgorzata i Henryk Łąccy (x.w.)
g. 16.30 - + Jan Landowski
g. 18.00 – w intencjach czcicieli św. Ojca Pio

I piątek (7.08.)
g. 7.00
g. 16.30 – dziękczynno-błagalna w 30-tą roczn. ślubu Ireny i Andrzeja
g. 18.00 – w intencjach chorych

sobota (8.08.) – św. Dominika
g. 7.00 - ++ Maria i Hilary Łąccy, dziadkowie z obojga stron i Henryk Zdancewicz
g. 15.00 ślubna: Wiesławy Przytarskiej i Krzysztofa Nowak
g. 16.30 – dziękczynno-błagalna w 70-tą roczn. urodzin Lidii Filipiak
g. 18.00 a) ++ Jan Lipski, Maria i Kazimierz Pałubiccy
b) w pewnej intencji (x.w.)

niedziela (9.08.)

g. 8.00a) + Bogumiła Jeziorska
b) w pewnej intencji (x.w.)
g. 10.00 - ++ Stanisław i Henryk Plutowscy, Henryk i Kazimierz Linda oraz krewni z rodziny
g. 11.30 - w intencji parafianZapowiedzi


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Przemysław Narloch, st. wolny, parafia Karsin
Żaneta Trzcińska, st. wolny, parafia Odry

Krzysztof Czapiewski, st. wolny, parafia Czersk
Katarzyna Węsierska, st. wolny, parafia Karsin

Tomasz Dobek, st. wolny, parafia Karsin
Katarzyna Reszczyńska, st. wolny, parafia Mokre


Boże Ciało - procesja
4 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszyła procesja eucharystyczna wzdłuż ul. Długiej do czterech ołtarzy.

Pierwszy z nich znajdował się przy domu pp. Hetmańskich. Drugi ustawili strażacy naprzeciw starego młyna, koło domu pana Landowskiego. Trzeci ołtarz przygotowano przy domu p. Kloskowskiej, a czwarty przy figurze św. Jana.

Na trasie procesji wierni przystroili swoje posesje brzózkami, a w oknach wstawili kwiaty, obrazy i świeczki.

Boże Ciało
30 maja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 10.30. wyruszyła procesja eucharystyczna ul. Długą do czterech ołtarzy.
Pierwszy z nich znajdował się przy domu pp. Hetmańskich. Drugi ustawili strażacy naprzeciw starego młyna, koło domu pana Landowskiego. Trzeci ołtarz przygotowano przy domu p. Kloskowskiej, a czwarty przy figurze św. Jana.


I Komunia Św.
3 maja 2013 r. dzieci klas II po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii Świętej. Do przyjęcia Najświętszego Sakramentu dzieci przygotowali pani katechetka Maria Oller oraz ks. proboszcz Dominik Szulwic.Album zdjęć
Papież Franciszek

Papież Franciszek

Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który od 13 marca jest 266. biskupem Rzymu, ma 76 lat i przez ostatnie 16 lat był metropolitą swego rodzinnego miasta - Buenos Aires. Do 2011 przed dwie trzyletnie kadencje był przewodniczącym episkopatu swego kraju. Jest pierwszym Argentyńczykiem i w ogóle mieszkańcem Ameryki, a także pierwszym jezuitą, który został wybrany na najwyższy urząd w Kościele katolickim. Również jako pierwszy przybrał imię Franciszek

Jest człowiekiem bardzo skromnym. Do pracy jeździł autobusem, mieszkał w skromnym mieszkaniu i podobno sam sobie gotował. W czasie wolnym odwiedzał ubogich. Jest też autorem książek na temat duchowości.

Obecny papież urodził się 17 grudnia 1936 w Buenos Aires jako jedno z pięciorga dzieci w rodzinie włoskiego imigranta - pracownika kolei. Z wykształcenia jest technikiem chemikiem. 11 marca 1958 wstąpił do Towarzystwa Jezusowego - nowicjat odbywał w Chile, gdzie kształcił się w zakresie przedmiotów humanistycznych, a następnie w Kolegium św. Józefa w podstołecznym San Miguel, gdzie uzyskał licencjat z filozofii. Studiował następnie literaturę i psychologię w Kolegium Maryi Niepokalanej w Santa Fe i w Kolegium Zbawiciela w Buenos Aires.

13 grudnia 1969 przyjął święcenia kapłańskie, po czym kontynuował studia w Hiszpanii i tam 22 kwietnia 1973 złożył śluby wieczyste w swym zakonie. Po powrocie do kraju był m.in. mistrzem nowicjatu, wykładowcą na wydziale teologicznym w swym dawnym kolegium w San Miguel, a w latach 1973-79 prowincjałem jezuitów w Argentynie. W tym czasie wyjeżdżał również kilkakrotnie na dłuższe lub krótsze pobyty do Niemiec. W latach 1980-86 był rektorem w San Miguel.

20 maja 1992 Jan Paweł II mianował 55-letniego wówczas jezuitę biskupem pomocniczym archidiecezji Buenos Aires; sakrę nowy hierarcha przyjął 27 czerwca tegoż roku z rąk ówczesnego arcybiskupa stolicy kard. Antonio Quarracino. Jego zawołaniem biskupim są słowa "Miserando atque eligendo". 3 czerwca 1997 Ojciec Święty powołał hierarchę na arcybiskupa koadiutora z prawem następstwa, a w niecały rok później – 28 lutego 1998 mianował go arcybiskupem metropolitą jego rodzinnego miasta. 30 listopada tegoż roku papież mianował go jednocześnie ordynariuszem dla wiernych obrządków wschodnich w Argentynie, niemających własnego biskupa.

Na konsystorzu 21 lutego 2001 papież włączył go w skład Kolegium Kardynalskiego, przyznając mu jako kościół tytularny w Rzymie świątynię pw. św. Roberta Bellarmina. Jako biskup i kardynał hierarcha uczestniczył w wielu ważnych wydarzeniach kościelnych z Synodami Biskupów na czele. W latach 2005-11 przez dwie 3-letnie kadencje był przewodniczącym Argentyńskiej Konferencji Biskupiej.

W dniach 18-19 kwietnia 2005 wziął udział w konklawe, które wybrało Benedykta XVI, obecnie zaś w wyniku konklawe w dniach 12-13 bm. zastąpił go na urzędzie biskupa Rzymu.
Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży
Tegoroczne Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży ściągnęły do Kościerzyny kilka tysięcy młodych ludzi z całej diecezji pelplińskiej. Celem ich wizyty było uczestnictwo w ob¬chodach diecezjalnych Światowego Dnia Młodzieży, który już po raz jedenasty odbył się w Kościerzynie. W uroczystościach tych wzięła udział kilkunastu osobowa grupa uczniów naszej szkoły. W spotkaniu z młodzieżą wziął udział honorowy gość prymas senior Polski, ks. arcybiskup Henryk Muszyński. Młodzi ludzie wyruszyli w barwną procesję z pod Domu Zakonnego Sióstr Niepokalanek. Uczestnicy przemarszu przeszli ulicami m. in.: Długą, Rynek, Kościelną, aż dotarli do Kościoła pw. Świętej Trójcy. W sanktuarium odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana, której przewodniczył jeszcze wówczas żyjący biskup diecezji pelplińskiej Jan Bernard Szlaga. Po mszy świętej młodzież udała się na zasłużony posiłek, a także wzięła udział w artystycznej części obchodów, która odbyła się na Placu Jana Pawła II. Młodzież przybyła na diecezjalne obchody światowego Dnia Młodzieży, aby modlić się w różnych intencjach. Na spotkaniu nie zabrakło maturzystów, który modlili się o wparcie opatrzności bożej podczas tegorocznej matury. Wszyscy młodzi ludzie podkreślali, że podczas spotkania w Kościerzynie panowała wspaniała i rodzinna atmosfera, a także deklarowali swoją obecność na kolejnych edycjach. Z pewnością w przyszłym roku na diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży nie zabraknie i naszej obecności. Warto dodać, że najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Brazylii. Spotkanie młodych w Rio de Janeiro pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!” zaplanowano w dniach 23-28 lipca 2013 roku.

opr. Krzysztof DattaAlbum zdjęć
Narodziny Jezusa
W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

(Łk 2,1-7)

Sakrament Bierzmowania
5 października 2011r. uczniowie klas drugich i trzecich z rąk ks. biskupa Jana Bernarda Szlagi otrzymali Sakrament Bierzmowania. Tegoroczne bierzmowanie było wyjatkowe, gdyż odbywało się w dniu Odpustu Matki Bożej Różańcowej. Z tej okazji Ksiądz biskup odprawił Mszę Świętą w naszym kościele. W czasie homili ks. Biskup przypomniał wiernym historię święta Matki Bożej Różańcowej.


Album zdjęć


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

23 czerwca w uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10.30, wierni uczestniczyli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Trasę całej procesji udekorowano brzózkami, a w oknach budynków pojawiły się kwiaty i religijne obrazy. O zabezpieczenie porządku w czasie procesji zadbali strażacy z OSP. Udział w procesji miały orkiestra i dziewczynki prószące kwiatki oraz osoby niosące: krzyż, chorągwie, a także różaniec. W procesji Bożego Ciała brały udział dzieci komunijne oraz rocznicowe w strojach komunijnych. Baldachim nosili na zmianę druhowie strażacy nie tylko w dniu święta, ale także przez całą Oktawę Bożego Ciała.


Album zdjęć

Strona 1 z 2 1 2 >
Słowo Boże
Słowo Boże na dziś
Rozważania do czytań
Brewiarz na dziś
Cytat na dziś
Katolik.pl
Porządek nabożeństw
Niedziele i święta:
18.00 (17.00 zimą) w sobotę Msza św. z niedzieli 8:00; 10:00; 11:30;

I. czwartek miesiąca:
Msza św. Grupy Ojca Pio

Dni powszednie:
7:00; 18:00 (latem)
7:00; 17:00 (zimą)

Spowiedź św.
I piątek miesiąca:
15:00 - 16:00
W dni powszednie
0,5 godz. przed Mszą św.
Spowiedź chorych
I piątek miesiąca
przed południem

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa przed Mszą św. wieczorną

Chrzest
II niedziela miesiąca

Nabożeństwo Różańcowe
W październiku 17:00 a następnie Msza św.
w niedzielę 16:00
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © Parafia Karsin 2011
189320 Unikalnych wizyt

Powered by v6.00.303 © 2003-2005 |  Luna-Tech by: