Strona GłównaSeptember 29 2016 05:15:27
Nawigacja
Strona Główna
Duszpasterze
Ministranci
Żywy Różaniec
Grupa Ojca Pio
Historia parafii
Galeria zdjęć
Ciekawe strony
Szukaj
Sakramenty Św.
Rady parafialne
Radio Głos
Kontakt
Parafia
Rzymsko-Katolicka
pw. Matki Boskiej Różańcowej


Karsin 83-440
ul. Długa 192
tel. (58) 680-04-15
Nr konta bankowego: BS Czersk o/Karsin 98 8147 0002 2600 0866 2000 0010

Biuro parafialne
czynne:

dni powszednie
po Mszach św.

Witamy

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej

Maryjo Dziewico, pomóż mi tak
ukochać modlitwę różańcową,
bym jej nigdy nie zaniedbał(a),
by się stała moją codzienną potrzebą.
Niech ta ewangeliczna modlitwa
stanie się coraz silniejszą więzią,
łączącą mnie z Jezusem i z Tobą,
hołdem dziecięcej pobożności i miłości,
umocnieniem i zachętą do radosnego
i sumiennego wypełniania obowiązków
w naśladowaniu Ciebie i Twego Syna [...].
Ogłoszenia - 25.09.2016r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela XXVI zwykła – 25.09.2016r.


1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę września, Ks. Diakon kończy pierwszy etap praktyki duszpasterskiej w naszej parafii. Składam serdeczne podziękowanie Ks. Diakonowi Szymonowi za to wspólne doświadczenie w pracy duszpasterskiej wśród wiernych naszej wspólnoty. Ks. Diakon powróci do nas jeszcze na czas Adwentu.

2. W środę, 28-go września, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej, wierni na ulicach miast i wsi modlić będą do Miłosierdzia Bożego o miłosierdzie dla całego świata. W tych modlitwach jednoczy się z wiernymi i błogosławi wszystkim Ojciec św. Franciszek. Zachęcam wszystkich wiernych naszej parafii (Abisynii, Bąka, Cisewia, Miedzna, Mniszka, Dębowca, wybudowań), aby w najbliższą środę przy figurach i krzyżach przydrożnych w pobliżu swoich posesji o godz. 15.00 zgromadzili się na wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Na Plac św. Jana na godz. 15.00, na wspólną modlitwę zapraszam zwłaszcza mieszkańców Karsina.

3. W piątek, 30-go września, w naszym kościele będzie okazja do Spowiedzi św. przedodpustowej. Spowiedź św. będzie od godz. 15.30 do 17.30. Będą także spowiednicy z innych parafii. Bardzo proszę, aby wszyscy skorzystali z Sakramentu Pokuty. W ten sposób będzie można godnie przeżyć naszą parafialną uroczystość odpustową w niedzielę 2-go października.

4. W sobotę, 1-go października, rozpocznie się miesiąc Różańca św. Katolicy w miesiącu październiku są zobowiązani do codziennego odmawiania Różańca. Za odmówienie 5 dziesiątków Różańca w kościele lub w domu w gronie rodziny, można uzyskać odpust zupełny. W kościele Różaniec odmawiać będziemy w dni powszednie o godz. 17.00. Po Różańcu będzie odprawiona Msza św. W niedziele odmawiać będziemy Różaniec o godz. 16.00. Zapraszam wszystkich na wspólne przeżywanie tajemnic naszego zbawienia rozważane w tej modlitwie Maryjnej. Do udziału w modlitwie różańcowej w kościele zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci oraz młodzież.


5. W przyszłą niedzielę, 2-go października, przeżywać będziemy Odpust Parafialny Matki Bożej Różańcowej. Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego: 8.00, 10.00 i 11.30. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną dookoła kościoła będzie odprawiona o godz. 11.30.

Zapraszam do obsługi procesji: niesienie krzyża, chorągwi, baldachimu. Do obsługi procesji eucharystycznej zapraszam także panów strażaków. Zapraszam również dziewczynki do prószenia kwiatków oraz ich starsze koleżanki, które będą się nimi opiekowały. (Próba w środę o godz. 17.00). W uroczystość odpustową o godz. 16.00 podczas nabożeństwa różańcowego, poświęcone zostaną różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św., a także wszystkie różańce nowo zakupione. Podczas nabożeństwa różańcowego w przyszłą niedzielę, młodzież kl. I i II gimnazjalnych uroczyście podejmie zobowiązania do formacji przed przyjęciem bierzmowania. Składam serdeczne podziękowanie za złożone dzisiaj ofiary na przygotowanie odpustu parafialnego: Bóg zapłać.

6. Wczoraj pożegnaliśmy + Felicję Dobek z wybudowań. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

7. Diecezjalne Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź” zajmujące się wspieraniem rodzin, małżeństw i osób indywidualnych przeżywających trudności życiowe, problemy psychiczne oraz duchowe, zaprasza do czterech oddziałów: w Tczewie, Starogardzie, Chojnicach i Kościerzynie. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

8. W przedsionku kościoła można nabyć najnowszy numer czasopisma „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym” dla dzieci.
Intencje - 26.09.-2.10.2016r.
Intencje Mszy św. – 26.09.-2.10.2016r.

poniedziałek (26.09.)
g. 7.00 - ++ Stanisław i Leokadia Łukowicz, Maria i Józef Kiszewscy
g. 16.30 - ++ Edmund Wardyn (1 roczn.), Teresa, Justyna Janikowska, Gertruda i Stanisław
Studzińscy
g. 18.00 - ++ rodzice: Gertruda i Bernard Wanta, Leokadia i Józef Peplińscy, Marta i Jan
Szuca

wtorek (27.09.) – św. Wincentego a Paulo
g. 7.00 - ++ Jan (6 roczn.) i z rodziny Sroka
g. 16.30 - ++ Alfons Czapiewski (1 roczn.) i Jadwiga
g. 18.00 - ++ Bogumiła Jeziorska (2 roczn.) i Urszula Dejewska

środa (28.09.) – św. Wacława
g. 7.00 - ++ Jadwiga Jarzembska, Jan i Elżbieta Plata, Jadwiga i Bernard Jarzembscy,
Maria i Stanisław Szultka
g. 16.30 - ++ Małgorzata i Jan Czapiewscy
g. 18.00 - ++ Eugeniusz, Zofia i Bronisław Brunka i krewni z obojga stron

czwartek (29.09.) – śś. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
g. 7.00 - + Ewa Dziuba
g. 16.30 - + Gertruda Cybulska
g. 18.00 - ++ Elżbieta, Jan Plata i Jadwiga Jarzębska

piątek (30.09.) – św. Hieronima
g. 7.00 - ++ Zofia i Czesław Laska, Józef Knitter, Maria i siostra Euzebia
g. 15.30 – 17.30 – S p o w i e d ź ś w.
g. 16.30 - ++ Aniela i Franciszek Burchat
g. 18.00 - ++ Michał Szczepański i z rodziny

I Sobota (1.10.) – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
g. 7.00 - ++ Marta i Alfons Brzezińscy, Joanna, Antoni i Wacław Knut, Stanisław i Józef
g. 15.30 – dziękczynno-błagalna w 18-tą roczn. urodzin Jagody
g. 17.00 R ó ż a n i e c
- a) ++ Jan Narloch, rodzice z obojga stron, Janina i Piotr Mientki
b) ++ Wiktoria, Benedykt i Roman (x.w.)

niedziela (2.10.) – Odpust Matki Boskiej Różańcowej

g. 8.00 – o zdrowie i błog. Boże dla czcicieli Różańca św.: Matek, Ojców i Panien
g. 10.00a) ++ Agnieszka Czapiewska, Marta i Marian Nakielscy, Jan Czapiewski
i dziadkowie
b) ++ Gertruda i Teofil Jarzembscy (x.w.)
g. 11.30 - w intencji parafian
- Procesja eucharystyczna

g. 16.00 R ó ż a n i e c
Zapowiedzi


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE


Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:


Rafał Przytarski, kawaler, parafia Karsin
Anna Loryńska, panna, parafia OsiecznaKanonizacja o. Stanisława Papczyńskiego

5 czerwca 2016 r. Papież Franciszek dokonał kanonizacji ojca Papczyńskiego.

Ojciec Papczyński, urodzony jako Jan 18 maja 1631 roku w Podegrodziu koło Starego Sącza, założyciel pierwszego polskiego zakonu męskiego, jest patronem dzieci poczętych, obrońców życia i małżonków pragnących potomstwa.

Czynił dzieła miłosierdzia; nazywano go "ojcem ubogich". Troszczył się o ubogich i chorych, wspierał przytułki i szpitale, upominał się o prawa dla odrzuconych i niesprawiedliwie traktowanych. Walczył również z pijaństwem w różnych warstwach narodu.

W latach posługi w Warszawie zdobył sławę jako kaznodzieja i spowiednik, także, według historyków, przyszłego króla Jana III Sobieskiego.
35-lecie kapłaństwa księdza proboszcza
22 maja 2016 roku ks. proboszcz Dominik Szulwic odprawił Mszę Św. dziękczynną z okazji 35-lecia Kapłaństwa, w której dziękował Panu Bogu za otrzymane łaski.

Ks. proboszcz otrzymał Święcenia kapłańskie 17 maja 1981 r. z rąk ks. biskupa Zygfryda Kowalskiego, a od 1 stycznia 2010 roku pełni funkcję proboszcza w Karsinie.

Po uroczystej Mszy św. o godz. 11:30 Księdzu Jubilatowi życzenia i kwiaty składali: członkowie Rady Parafialnej, reprezentanci sołectw: Karsina, Bąka i Cisewia oraz nauczyciele i katecheci.

Szczęść Boże!
Uroczystość Bożego Ciała 2016

26 maja nasi parafianie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Wierni modląc się i śpiewając przeszli ulicami do czterech ołtarzy. W tym roku częściowo zmieniła się ich lokalizacja. Pierwszy – przy figurze św. Jana. Drugi, w nowym miejscu - przy domu pp. Cierzan na ul. Ogrodowej. Trzeci również po raz pierwszy - przy domu p. Pietras (dzieło naszych strażaków ochotników). Czwarty - przy domu pp. Hetmańskich.

Na mszy poprzedzającej procesję okolicznościowe kazanie wygłosił ks. proboszcz Dominik Szulwic. W uroczystości wzięli także udział księża emeryci: Jerzy Wałdoch oraz Franciszek Stosik.
Pielgrzymka do Wiela
W dniach 7-8 maja 2016 r. w Wielu odbył się Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego. Aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej na Kalwarii Wielewskiej, do Wiela przybyli Pielgrzymi z okolicznych parafii. W tym pielgrzymka z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Proboszcza była bardzo liczna. W sobotę ze śpiewem i modlitwą do Sanktuarium Wielewskiego wkroczyło aż 203 pielgrzymów.

W niedzielę biskup pelpliński Ryszard Kasyna przewodniczył sumie odpustowej na Kalwarii we Wielu.
Tysiące wiernych 8 maja przybyło do sanktuarium, które w tym roku obchodzi setną rocznicę poświęcenia.
Biskup Diecezjalny zapowiedział, że 28 maja 2017 r. w Wielu odbędzie koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia, która jest czczona w kościele św. Mikołaja.
1050-lecie Chrztu Polski

1050-lecie Chrztu Polski

15 kwietnia uczniowie szkoły w Karsinie włączyli się w ogólnopolskie obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Uczniowie klasy IIb gim. przygotowali krótkie przedstawienie, w którym pokazali jak mógł wyglądać chrzest Mieszka I. Przedstawienie to, wraz z oprawą słowno-muzyczną zaprezentowali uczniom całej szkoły w naszym kościele.

Na zakończenie ks. Proboszcz odmówił z nami modlitwę jubileuszową, a Kinga Pokrzywińska z klasy Ib gim. pięknie zaśpiewała "Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz”, by nam przypomnieć o zobowiązaniach jakie płyną z przyjęcia sakramentu chrztu. Skupienie, jakie panowało wśród uczniów sprawiło, że atmosfera spotkania była podniosła i uroczysta.

opr. M. Oller, K. Datta
Jubileusz Miłosierdzia

NADZWYCZAJNY JUBILEUSZOWY ROK MIŁOSIERDZIA

8.12.2015 - 20.11.2016Uczynki miłosierdzia względem duszy:


Grzeszących upominać

Nieumiejętnych pouczać

Wątpiącym dobrze radzić

Strapionych pocieszać

Krzywdy cierpliwie znosić

Urazy chętnie darować

Modlić się za żywych i umarłych
Uczynki miłosierdzia względem ciała:


Głodnych nakarmić

Spragnionych napoić

Nagich przyodziać

Podróżnych w domu przyjąć

Więźniów pocieszać

Chorych nawiedzać

Umarłych pogrzebać

Boże Ciało 2015
Boże Ciało 2015

4 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszyła procesja eucharystyczna wzdłuż ul. Długiej do czterech ołtarzy.

Pierwszy z nich znajdował się przy domu pp. Hetmańskich. Drugi ustawili strażacy naprzeciw starego młyna, koło domu pana Landowskiego. Trzeci ołtarz przygotowano przy domu p. Kloskowskiej, a czwarty przy figurze św. Jana.
Boże Ciało 2013
Boże Ciało 2013


30 maja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 10.30. wyruszyła procesja eucharystyczna ul. Długą do czterech ołtarzy.
Pierwszy z nich znajdował się przy domu pp. Hetmańskich. Drugi ustawili strażacy naprzeciw starego młyna, koło domu pana Landowskiego. Trzeci ołtarz przygotowano przy domu p. Kloskowskiej, a czwarty przy figurze św. Jana.

Strona 1 z 2 1 2 >
Słowo Boże
Słowo Boże na dziś
Rozważania do czytań
Brewiarz na dziś
Cytat na dziś
Katolik.pl
Porządek nabożeństw
Niedziele i święta:
18.00 (17.00 zimą) w sobotę Msza św. z niedzieli 8:00; 10:00; 11:30;

I. czwartek miesiąca:
Msza św. Grupy Ojca Pio

Dni powszednie:
7:00; 18:00 (latem)
7:00; 17:00 (zimą)

Spowiedź św.
I piątek miesiąca:
15:00 - 16:00
W dni powszednie
0,5 godz. przed Mszą św.
Spowiedź chorych
I piątek miesiąca
przed południem

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
środa przed Mszą św. wieczorną

Chrzest
II niedziela miesiąca

Nabożeństwo Różańcowe
W październiku 17:00 a następnie Msza św.
w niedzielę 16:00
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © Parafia Karsin 2011
277908 Unikalnych wizyt

Powered by v6.00.303 © 2003-2005 |  Luna-Tech by: